Podziękowania dla rodziców na weselu - kreatywne pomysły!

W tym artykule przeczytasz o różnych pomysłach / sposobach na to jak podziękować rodzicom, niekoniecznie podczas wesela.

 

Podziękowania w formie tekstu

Gotowe teksty podziękowań dla rodziców

Filmowe podziękowania / film ze zdjęciami

Księga wspomnień

TOP 5 piosenek dla rodziców

Jedną z najpiękniejszych weselnych tradycji jest podziękowanie rodzicom. Są oni jednymi z najważniejszych osób w naszym życiu i bez wątpienia należ docenić to, jaki trud włożyli w nasze wychowanie. Mimo tego, że jesteśmy już dorosłymi ludźmi, to zawsze możemy liczyć na ich dobre słowo, wsparcie i rady, prawda? Najlepiej pokazywać swoją wdzięczność na co dzień, jednak wesele to taki moment, w którym powinniśmy szczególnie uhonorować rodziców i sprawić, aby poczuli się wyjątkowo. Rozpoczynając nową drogę życia, dziękujemy rodzicom za to, kim obecnie jesteśmy i podsumowujemy wszystkie najpiękniejsze chwile z nimi spędzone!

Jak podziękować rodzicom na weselu? Oto kilka pomysłów!

Podziękowania dla rodziców w formie tekstu

Tradycyjnym sposobem jest podziękowanie rodzicom poprzez tekst. Można umieścić go w liście, na plakacie, tablicy, książce, bileciku dołączonym do prezentu, czy gdziekolwiek Wam tylko przyjdzie do głowy! Pamiętajcie jedynie o długości podziękowań – dostosujcie ją do tego, gdzie ostatecznie mają się one znaleźć, aby były czytelne. Zarówno tekst krótki, jak i dłuższy tekst to wspaniały pomysł, który nada się również jako uzupełnienie innych prezentów, którymi zamierzacie obdarować Waszych rodziców.

Tak naprawdę najważniejsze dla udanych i autentycznych podziękowań jest to, co napiszecie. Warto również zastanowić się nad tym, aby tekst napisać odręcznie – będzie to bardziej personalne, i od serca! Takie podziękowania zawsze są wzruszające! Dodatkowo takie teksty podziękowań dla rodziców będą dla nich wspaniałą pamiątką. Największym problemem może stanowić tutaj to, co właściwie napisać. Przecież miłość do rodziców jest często trudna do opisania, a im bardziej emocjonalnie podchodzimy do sprawy, tym gorzej zebrać myśli. Przede wszystkim, na początku zastanów się, za co najbardziej chcesz podziękować. Wypisz na kartce w punktach to, co pierwsze przyjdzie na myśl, mogą to być z pozoru błahe rzeczy – jednak w tym kontekście są przecież bardzo ważne!

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych tekstów, które możemy zaadaptować w całości lub zmodyfikować, według własnych potrzeb.

Gotowe teksty podziękowań dla rodziców:

Kochani Rodzice!
Jesteście inspiracją i wielkim wsparciem!
Dziękujemy Wam za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy
Za Waszą miłość i wiarę w nasze możliwości.
Dzięki Wam jesteśmy dziś silnymi ludźmi, którzy budują nową rodzinę.
Dziękujemy!

Podziękowania dla mamy - przykłady do wykorzystania:

Dziękuję Ci Mamo….
za Twoje rady przez te wszystkie lata,
za czułość i zrozumienie,
za dar prawdziwej miłości,
która pozwala mi pamiętać o tym,
jaka jesteś kochana!

Oprócz rodziców może warto wziąć pod uwagę resztę najbliższej rodziny i podziękować rodzeństwu? Czemu nie! Przecież oni również nas ukształtowali. Podziękowania dla rodzeństwa to może być bardzo oryginalna sprawa, zwłaszcza jeśli łączy Was szczególna więź!

Podziękowania dla rodziców – film pełen emocji!

Z pewnością jedną z najpopularniejszych form podziękowania jest filmik stworzony specjalnie dla rodziców! Pokaz filmowy, który możecie zorganizować podczas wesela, to nie tylko wspaniałe docenienie rodziców, ale i cudowna niespodzianka! Filmowe podziękowania oczywiście wymagają większych przygotowań, bo przecież trzeba mieć pomysł na scenariusz, wiedzieć jak nagrać taki klip oraz jak go zmontować.

Jak filmowo zaskoczyć rodziców?

Pierwszym rozwiązaniem jest film ze zdjęciami. Jest to prosta forma, która na pewno wywoła wzruszenie – szczególnie jeśli zamieścicie stare zdjęcia np. ze ślubu rodziców, Waszego dzieciństwa i ważnych wydarzeń rodzinnych. Podczas oglądania, będziecie mogli powrócić wspomnieniami do wielu ważnych, a czasem zabawnych chwil Waszego życia. Czysta podróż w czasie! Takie momenty są doskonałym podkreśleniem tak ważnego dnia, jakim jest dzień ślubu.

Film, może być również profesjonalnym nagraniem, w którym możecie podziękować rodzicom. Wtedy cały scenariusz i techniczne sprawy nie będą Was martwić, a efekt będzie fenomenalny! Cena takiego filmu zależy od tego, jakie macie oczekiwania, jak długo ma trwać taki film oraz od tego jak duże doświadczenie ma firma, z którą będziecie współpracować. Najlepiej wcześniej obejrzeć portfolio i zobaczyć, jak wcześniej były realizowane tego typu filmy.

Jak wyglądają takie filmy? Dobrym przykładem jest film Izy i Kamila, w którym możecie zobaczyć, jak pięknie można podziękować swoim rodzicom i jak bardzo jest to emocjonalne!

Podziękowania dla rodziców na weselu – pomysły!

Najlepsze prezenty na podziękowania dla rodziców to te dane prosto z serca. Warto również wziąć pod uwagę upodobania rodziców i to, z czego najbardziej by się ucieszyli. Zebraliśmy kilka najlepszych pomysłów, które z pewnością są świetnym rozwiązaniem na podziękowania dla rodziców podczas wesela.

Cudownym podarunkiem na podziękowanie jest księga wspomnień, w której możecie umieścić wpisy lub zdjęcia. Jeśli już o zdjęciach mowa – możecie pomyśleć również o ramkach lub albumach na zdjęcia. Taki prezent nie dość, że jest praktyczny, to może być w dodatku piękny i spersonalizowany, np. z grawerem.

A może słodkie podziękowania? Każdy przecież lubi od czasu do czasu (albo i codziennie!) coś słodkiego, prawda?

Jeśli jeszcze macie jakiś inny pomysł (np. las w słoiku), warto taki prezent elegancko zapakować, oryginalnym pomysłem są skrzynie, na których dodatkowo możecie umieścić napisy np. „Kochanej Mamie”.

Piosenki dla rodziców na podziękowanie – 5 propozycji

Uzupełnieniem każdej formy podziękowań jest muzyka! To ona podkreśla atmosferę, a odpowiednio dobrana piosenka może wywołać mnóstwo wzruszenia, które aż ściska za gardło… Kto z nas choć raz nie widział, jak na weselu podczas podziękowania dla rodziców Para Młoda organizuje taniec z rodzicami do wybranej wcześniej piosenki? Jest to już taka weselna tradycja, która stanowi miły akcent tego ważnego dnia i pozwala dodatkowo wyróżnić rodziców. Niestety, niektóre piosenki są już tak często wybierane, że warto niekiedy pokusić się o coś innego. A więc jaką piosenkę wybrać i co, zamiast “Cudownych rodziców mam” będzie pasowało do tych okoliczności? Jest wiele innych piosenek o miłości do rodziców. Oto one!

Top 5 piosenek na podziękowanie dla rodziców:

  • Preludium – “To dzięki Wam”
  • Cliver – „Podziękowania dla rodziców”
  • Akcent – „Rodzinny dom”
  • Anna Jantar – „Radość najpiękniejszych lat”
  • Janusz Żyłka – „Dla mamy i taty”

Jak widać, rodzicom możemy podziękować na wiele sposób – najważniejsze, aby wszystko płynęło z serca i było autentyczne! Wasi rodzice z pewnością będą bardzo szczęśliwi, jeśli zostaną docenieni i wyróżnieni wśród innych gości weselnych. Jest to piękna tradycja, którą naszym zdaniem warto pielęgnować!