Ślub w plenerze

  • Udostępnij :
  • Oceń :
  • Ślub w plenerze | Reportaże ślubne WhiteStory [ Nasze TOP4 śluby w plenerze ]
    4.5 (
    25
    )
Od 10 lat tworzymy dla Was Białe Historie, czy będziemy tworzyć również Waszą WhiteStory ?

Znacie te memy z pytaniem „a może rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?”, a ile osób zaczynając planować tradycyjne wesele, pomyślało „a może rzucić to wszystko i zorganizować ślub i wesele w plenerze”. Brzmi znajomo? Jeśli choć raz tak pomyśleliście ten tekst jest dla Was. Spróbujemy niektórych zachęcić, a niektórych zniechęcić do tego pomysłu – bo jak wiadomo, nie wszystko jest dla wszystkich.

Ślub w plenerze? Dlaczego nie!

Na szczęście jest już o wiele łatwiej niż kiedyś, ale… Jeśli chcecie zorganizować ślub kościelny lub konkordatowy w plenerze, należy minimum rok przed planowaną ceremonią udać się do swojego proboszcza lub napisać prośbę do biskupa. Podając BARDZO konkretne powody dla których chcecie powiedzieć TAK poza kościołem. Na odpowiedź możecie poczekać, aż 12 miesięcy i otrzymać odpowiedź negatywną, bez podania żadnego wytłumaczenia. Trochę pod górkę, ale dla chcącego nic trudnego i powtarzamy i tak jest o wiele łatwiej niż w przeszłości.
Ale zapomnijcie o spontanicznej decyzji, że w maju 2019 powiecie sobie sakramentalne TAK na łące wśród mai.
A jeśli…. Obstajecie, że musi być maj 2019, bo w maju się poznaliście i pokochaliście, a nie macie znajomego duchownego, który pomógłby Wam przyśpieszyć kościelne formalności, idealnym rozwiązaniem będzie ślub kościelny w pięknej, klimatycznej kaplicy.

Planujecie ślub cywilny w plenerze?

Tu na szczęście nie trzeba mieć znajomości, należy pójść do Urzędu Stanu Cywilnego i złożyć dokumenty. Procedury w przypadku ślubu w plenerze są praktycznie takie same jak w przypadku ślubu w USC. To znaczy – minimum miesiąc trzeba zgłosić chęć wzięcia ślubu, ale radzimy zrobić to wcześniej, na dwa tygodnie przed data ślubu wskazać świadków – dwóch, którzy muszą być pełnoletni. Różnice pojawiają się w opłacie – dla ślubów w USC to 84 złotych i jest to opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa, natomiast w przypadku zawarcie małżeństwa we wskazanym przez narzeczonych miejscu, oprócz opłaty 84 złotych, pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 1000 złotych. I powinno wszystko odbyć się bez problemów, chyba że marzycie o ślubie w plenerze np. na Giewoncie, albo nurkując na Zakrzówku, nawet jeśli Urzędnik też jest fanem nurkowania, Wasi goście mogę odmówić 🙂 Dlatego należy wybrać miejsce gwarantujące przede wszystkim bezpieczeństwo, powagę i dostojność sytuacji. Wtedy Urząd powie Wam- TAK, udzielimy Wam ślubu na łące (na przykład).

Odpowiednie miejsce na ślub w plenerze

Las, góry, a może ślub na plaży? My jesteśmy wielkimi romantykami, dlatego podpowiadamy, wybierzcie miejsce, które Wam się kojarzy z Waszym uczuciem. Może to było miejsce, gdzie On zabrał Cię na letni piknik, a Ty widziałaś ten błysk w jego oku i wiedziałaś, że to ten jedyny, a jeszcze żadne ptaszki nie ćwierkały, że wkrótce będziesz jego narzeczoną, fajnie to brzmi.

A może to będzie to miejsce, gdzie ujrzałeś JĄ po raz pierwszy nad morzem i od tamtej pory byliście nierozłączni – Ty z Warszawy/ Krakowa/ Rzeszowa, a ona piękna Góralka. I teraz macie dylemat- ślub w plenerze w górach czy ślub nad morzem ?

A jeśli łączy Was wielka pasja do jazdy konnej i uwielbiacie spędzać czas w stajni – dla Was najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizować ślub w pobliżu stadniny koni.

Ile par, ile historii, tyle miejsc odpowiednich na ślub, posłuchajcie swojego serca i wybierzcie razem, to miejsce, gdzie chcecie powiedzieć sobie TAK, TAK swojej miłości.

Ślub w plenerze, o czym warto pomyśleć…

Na pewno zależy Wam, aby każdy gość powiedział – „To było coś”. Zadbajmy o detale, małe, ale które wpłyną na odbiór i samopoczucie każdego z Gości, to będzie taka wisienka na torcie.

Koce, pledy, narzuty w kolorystyce wesele, będą pięknie wyglądały na zdjęciach, a po zmierzchu liczyć się będzie ich „wnętrze” cieple i milutkie. Kolejny element, który pięknie maluje fotografie to mnóstwo, dużo, wiele, nieskończenie wiele świeczek, lampek, sznurów świetlnych, girland ozdobnych. Do tego kwiaty cięte, w donicach, krzewy, drzewa i można nacieszyć oko. Wasze rozwieszone fotografie, piękne kolarze zdjęć to coś co sprawia, że każdy czuje jak bardzo się kochacie.

Czy pozwolicie nam być częścią Waszej WhiteStory?

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
EWELINA + MATEUSZ

Najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonać! Nie od dzisiaj wiadomo, że fotografia może okazać się pamiątką na całe życie – dzięki WhiteStory otrzymaliśmy wspaniały prezent w postaci pięknie uwiecznionych chwil z jednego z najważniejszych dni w Naszym życiu.
Ekipa WhiteStory: młodzi, zdolni, pomocni, pełni pomysłów i zaangażowania w to co robią – profesjonaliści w swoim fachu 🙂 To z Nimi przeżyliśmy “Wenecką “przygodę decydując się na plener zagraniczny, który jak się okazało był strzałem w dziesiątkę. Jeżeli miałabym po raz kolejny dokonywać wyboru Fotografia/Film na pewno byłoby to WhiteStory! Chłopaki, może się powtórzę, ale mianuję Was Naszą dożywotnią ekipą fotoraficzno-filmową 😉 W Naszym przypadku – 100 % zadowolenia z jakości usług i produktów oferowanych przez WhiteStory. DZIĘKUJEMY!!

KASIA + RAFAŁ

Czy po wspaniałym ślubie może nas coś jeszcze zaskoczyć ? TAK !
Wspaniale uchwycone momenty, zdjęcia na widok których powraca uśmiech oraz wspomnienie tamtych dni.
Maciek … brak nam słów by opisać to jak się teraz czujemy …
Zdjęcia są niesamowite !
Za każdym razem, gdy je oglądamy odkrywamy coś nowego …
Jesteśmy mega wzruszeni !
Za twórczą energię, błysk w oku, zapał oraz entuzjazm – Dziękujęmy Ci z całego serca !
Ogromne brawa również dla ekipy filmowców, którzy stworzyli dla nas przepiękny film, który wzrusza i bawi do łez !
Dziękujemy WhiteStory ! ❤️

BERNADETTA + JAKUB

Profesjonalna, niebanalna i wyjątkowa fotografia ślubna!
Realizacja w 100% dostosowana do naszych potrzeb. Fotograf nie narzucał się a jednocześnie uchwycił wszystko, co najważniejsze. W rezultacie otrzymaliśmy przepiękne zdjęcia pełne emocji. Każdy, kto ogląda zachwyca się naturalnością i radością, która bije ze zdjęć, obrazy wydają się jak żywe.
Polecamy szczególnie opcję fotoksiążki z dużą ilością rozkładówek, która pozostanie wyjątkową pamiątką.
Dziękujemy WhiteStory za wspólną przygodę! 🙂

A wszystkim, którym zależy na niebanalnej fotografii z dnia ślubu polecamy Maćka i WhiteStory!

NASZE REALIZACJE ŚLUBÓW W PLENERZE
NAPISZ DO NAS
WhiteStory.pl - Kamerzysta i Fotograf Ślubny
TELEFON
+48 698 989 952
e-mail:
biuro@whitestory.pl
W WYSZUKIWARCE GOOGLE MOŻESZ NAS ZNALEŹĆ PO NASZYCH KLUCZOWYCH USŁUGACH:
Na co dzień mieszkamy w Rzeszowie, głównie pracujemy w Krakowie, Warszawie i Katowicach ale chętnie odwiedzimy Was na reportażach ślubnych w każdym zakątku Polski czy też Europy!
TELEFON
+48 698 989 952
e-mail:
biuro@whitestory.pl