Pałac Tłokinia
  • Udostępnij :
  • Oceń :
  • Pałac Tłokinia
    5 (
    19
    )
Pałac Tłokinia

Wspaniałe, niezwykle ekskluzywne miejsce gdzie można poczuć klimat szlachecki to Pałac Tłokinia.

Zaprasza on nie tylko na przyjęcia weselne, ale i na wszelkie spotkania biznesowe i firmowe, a nawet na walentynki, które mogą zorganizować w tajemnicy panowie.

Pałac ten znajduje się w rezydencji na terenie parku w Tłokini Kościelnej. Mapa wskazuje, że najbliższe większe miasto z którego można dostać się do Pałacu to Kalisz, dlatego łatwo szybko trafić pod ten adres. Miejsce to oferuje darmowe Wi-Fi, do tego goście zawsze na powitanie otrzymują drinka. 

Znajduje się tutaj 27 pokoi i apartamentów urządzonych w stylu barokowym, na wyposażeniu znajdziemy telewizory i łazienki z prysznicem. Jest także Pałacowa Oranżeria mogąca pomieścić 300 osób w ułożeniu kinowym, znajdują się tutaj także 4 inne sale konferencyjne wyposażone  w nowoczesny sprzęt audiowizualny.  

Jest także restauracja serwująca nie tylko specjały kuchni polskiej, ale międzynarodowej, codziennie rano serwowane jest śniadanie.

Pałac Tłokinia to także miejsce, które wybrali Agnieszka i Andrzej, u których mieliśmy przyjemność stworzyć nadzwyczajny reportaż ślubny. Para Młoda postanowiła stworzyć idealne wesele w stylowym i eleganckim klimacie. Obiekt ten jest wyposażony we wspaniałą atmosferę i architekturę, sala wygląda ekskluzywnie, ale to nie przeszkodziło w tym aby nowożeńcy i ich goście świetnie się bawili.

Reportaże ślubne na blogu

Pałac Tłokinia to idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego. Dysponuje przepiękną przeszkloną oranżerią, z której roztacza się widok na
nasz urokliwy ponad 6 hektarowy park. W oranżerii można przyjąć gości zarówno przy stołach okrągłych oraz przy stołach prostokątnych. Wybór należy do Młodej Pary. Przy stołach okrągłych obiekt ugości do 170 osób ( 16 stołów okrągłych + stół prezydialny). Przy stołach prostokątnych do 180-190 osób. Dodatkowo Pałac dysponuje jeszcze mniejszymi salami, które idealnie się sprawdzą przy organizacji mniejszych uroczystości rodzinnych. W sali Chrystowskich na 1 piętrze można zorganizować również przyjęcie weselne
do 40 osób, z możliwością tańczenia na sali Pejzażowej, która sąsiaduje z salą
Chrystowskich i w razie potrzeby może być z nią połączona.

Obiekt dysponuje bazą noclegową. Do dyspozycji jest 27 pokoi,
apartamentów, w tym również apartament główny, który w tym najważniejszym dniu jest dedykowany dla Młodej Pary. Z racji specyfiki obiektu – Pałac Tłokinia to miejsce zabytkowe – każdy pokój i apartament różni się od siebie, dlatego też oprócz różnorodności w wyposażeniu w meble antyki ( każdy pokój jest inaczej urządzony) mogą one ugościć różną ilość osób. Mogą to być oczywiście pokoje 2 osobowe, ale w przypadku wesel może tu przenocować do 70 osób w komfortowych warunkach.

Do dyspozycji Gości pozostaje 6,5 hektara parku, wraz z ławkami, altaną na wodzie, altaną parkową, w której można zorganizować ślub cywilny jak i kościelny, a o północy w bajkowym stylu można zaserwować tort weselny. Jest również letni ogród- pergola, gdzie w okresie wiosenno – letnim działa restauracja. Obiekt jest częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynkach nie ma wind, ale do budynku głównego jest przygotowany podjazd oraz łazienka dla osób niepełnosprawnych. Dla gości hotelowych przygotowana jest usługa room service. W przypadku wesel kompleksowo właściciele pomagają w organizacji atrakcji dodatkowych, zgodnie z życzeniem Państwa Młodych.

Szef kuchni podchodzi do każdego przyjęcia bardzo indywidualnie, dając możliwość stworzenia menu zgodnie z oczekiwaniami Młodej Pary. Podążając za naturą i jej smakami w zależności od sezonu proponuje dania ze świeżych produktów. W menu oczywiście znajdują się klasyki, których nie może zabraknąć, ale są one zawsze serwowane w niebanalny sposób, zachwycający gości. Menu w roku bieżącym zaczyna się od 235 zł/ 1 os. Dzieci do lat 3 nie płacą, powyżej 3 roku płacą 50% ceny.

Zapewniając niepowtarzalny widok z okien oranżerii, subtelne kolory ścian,
wyjątkowe zasłony, żyrandole i obraz nie chcemy ingerować w tak indywidualną sprawę jaką jest dekoracja stołu. Oczywiście zastawa jest w cenie, natomiast wszelkie kompozycje kwiatowe, dekoracje świecami, winietki są sprawą indywidualną. Właściciele polecają Parom Młodym florystki, które już nie raz współpracowały z obiektem, ponieważ wiedzą jaki poziom mogą zaproponować. Do dyspozycji są pokrowce na krzesła, za opłatą oraz możliwość wynajęcia krzeseł chavari w kolorze szampańskim, które w tym sezonie weselnym są top of the top. Krzesła te idealnie komponują się z piękną oranżerią. Dodatkowo można wynająć meble do strefy chillout na zewnątrz, oświetlenia sali oraz strefy chillout oraz baru. W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą oczywiście zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z obsługą.

Galeria zdjęć Pałacu Tłokinia