Fotografia Ślubna | WhiteStory
 • Udostępnij :
 • Oceń :
 • Fotograf Kraków, Warszawa, Rzeszów | WhiteStory
  5 (
  93
  )

Fotograf Kraków, Warszawa, Rzeszów | WhiteStory

WhiteStory | Fotograf Kraków 2018

Fotografia daje wiele możliwości, najważniejszą z nich jest to, że zatrzymuje i zamyka w zdjęciach niepowtarzalne momenty na zawsze, a wszystko to dzięki użyciu spustu migawki. W ten sposób można powracać nawet codziennie do danej chwili i wciąż się nią cieszyć, przypominając sobie emocje, jakie nam towarzyszyły…
Fotografia ślubna jest pamiątką na całe życie i tworzy osobliwą opowieść Waszego dnia, dlatego tak ważną decyzją jest wybór fotografa ślubnego.

Jesteś tu, ponieważ szukasz zaufanego i profesjonalnego fotografa, który zajmie się całym Twoim reportażem ślubnym? Dobrze trafiłeś!

Poniższy artykuł pomoże Ci w wielu decyzjach, które są zapewne jeszcze przed Tobą…

Jak wybrać dobrego i profesjonalnego fotografa na ślub?

Niewątpliwie chcesz mieć najlepsze zdjęcia ślubne, dlatego poszukujesz dobrego fotografa. To oczywiste, ale czy wiesz jak takiego fotografa znaleźć?

Co jest najważniejsze?

Najważniejsze jest to czego oczekujesz, więc zanim dokonasz wyboru, weź pod uwagę:

 • Czego oczekuję od zdjęć ślubnych i jakiego efektu się spodziewam?
 • Czy cennik fotografa ślubnego jest adekwatny do jego talentu, estetyki zdjęć oraz wrażliwości na piękno?
 • Czy chcę mieć sesję plenerową w dniu ślubu czy może jednak w innym dniu?
 • Co ma być zawarte w reportażu ślubnym?
 • Czy fotograf pojedzie z nami na zagraniczny plener ślubny i czy odległość nie będzie stanowić dla niego problemu?
ZOBACZ NASZE PORTFOLIO ZDJĘCIOWE
GALERIA ZDJĘCIOWA

Efekty pracy fotografa

Efekty, które będziecie mieli okazje obejrzeć w jego portfolio, muszą Wam się podobać, a najważniejsze, by budziły w Was pozytywne odczucia i zawierały dokładnie, to o czym sami marzycie i do jakiego efektu dążycie. Wyobraźcie sobie, że niedługo będziecie trzymać w rękach Wasz album ślubny, więc odpowiedzcie sobie na pytanie, czy to jest to, czego naprawdę oczekujecie. Te zdjęcia muszą wyzwalać w was emocje szczęścia, wzruszenia, zachwytu.

Dlaczego?

Musicie się w nich odnaleźć i oczekiwać tego samego efektu na swoim weselu. Postarajcie się poznać sztukę patrzenia fotografa i wydobywania szczegółu na zdjęciach. Każdy fotograf jest indywidualnym artystą i zwraca uwagę na inny detal oraz na swój własny sposób go przedstawia. Wizja fotografa musi pokrywać się z Waszą wizją i powinien on dostrzegać takie elementy i wydarzenia, jakie są dla Was ważne. Pamiętajcie, że każda chwila jest bardzo ulotna i tylko czujny i wrażliwy na piękno artysta umiejętnie zamknie każdy moment w kadrze. Wszystko po to, abyście mogli cieszyć się całe życie, przeglądając wasze fotografie ślubne wraz z rodziną i bliskimi osobami. Wyobraźcie sobie, jak po latach powracacie do tych zdjęć, a uśmiech wciąż pojawia się na Waszych twarzach.

To jest magia fotografii ślubnej. Magia, która przedłuży wspomnienia Waszego wyjątkowego dnia.

Na co zwrócić uwagę, podczas rozmowy z fotografem?

Przede wszystkim warto na początku podać miejsce ślubu, nazwa sali weselnej oraz w jakim stylu planujecie świętować swój dzień. To pomoże zobrazować fotografowi czego może się spodziewać.

Podstawowe pytania do fotografa:

 • Czy posiada wolny termin w dniu mojego ślubu?
 • Jaki pakiety są oferowane i za jaką cenę?
 • Jak należy zarezerwować termin oraz jaka jest kwota zaliczki?
 • Jak wygląda album ślubny i czy jest dodatkowo płatny?
 • Czy jest możliwość zamówienia dodatkowego albumu ślubnego dla rodziców?
 • Czy będę mieć wybór między FotoAlbumem a FotoKsiażką?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

 • Czy możemy zasugerować pewne rzeczy, na których nam zależy?
 • W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?
 • Jaką ilość zdjęć dostaniemy?
 • Ile godzin będzie pracować fotograf?
 • Jak długo zajmuje się fotografowaniem i jakie ma doświadczenie w fotografii ślubnej?
 • Jakie odbitki dostaniemy oraz w jakim będą formacie?
 • Czy do albumu ślubnego możemy sami wybrać zdjęcia?
 • Czy nasze zdjęcia będą dostępne w prywatnej galerii internetowej?

 

Prywatna galeria internetowa jest obecnie docenianą możliwością udostępniania fotografii, ponieważ w łatwy i szybki sposób będziecie mogli podzielić się swoimi zdjęciami ślubnymi z bliskimi. W każdym miejscu, na całym świecie, gdzie tylko jest dostęp do internetu, można powrócić do tych wyjątkowych chwil i powspominać nasze WhiteStory…

Nie będzie nietaktem, gdy zapytamy o osiągnięcia naszego fotografa. Wszelkie konkursy, rankingi i nagrody są jak najbardziej na plus, gdyż organizowane są one przez profesjonalne serwisy, w których pracują znawcy estetyki ślubnej. Na pewno fotograf nie został wyróżniony bez powodu i jest to dla niego ogromna nobilitacja oraz sukces.

Przy okazji rozmowy warto upewnić się czy fotograf posiada licencję na fotografowanie w obiektach sakralnych. Miejmy na uwadze to, że oprócz niesamowitych zdolności utrwalania pięknych chwil, nasz fotograf musiał wcześniej dopełnić wszelkich formalności, aby móc uchwycić najważniejsze momenty podczas Waszej ceremonii.

Fotograf Kraków

Co z sesją ślubną?

Plenerowa sesja ślubna to cudowna pamiątka i odniesienie to Waszej intymnej miłości, do której będziecie powracać wielokrotnie, dlatego tak ważną rzeczą jest ustalenie Waszej wizji pleneru ślubnego z fotografem. Jeśli nie wiecie gdzie chcielibyście mieć taką sesję zdjęciową, to zapytajcie go o ciekawe pomysły. On, po zapoznaniu się z Waszymi oczekiwaniami oraz stylem ślubu i wesela na pewno zaproponuje miejsce, które by pasowało do całej koncepcji oraz oczywiście do Waszych charakterów i emocji.

Jest wiele miast w Polsce, w których są przepiękne zabytki oraz miejsca ideale na sesję plenerową. Większe miasta takie jak na przykład Kraków, Katowice czy Warszawa oraz ich okolice oferują nowoczesną architekturę, która przeplata się z tradycyjnym budownictwem, dodającym niesamowitą urbanistyczną atmosferę zdjęciom ślubnym. Do tego dochodzą klimatyczne i urokliwe kamieniczki, parki, zamki oraz pałace…

A może interesują Was sensualne zdjęcia wśród przyrody i natury? Zaproponujcie to fotografowi, a on na pewno znajdzie miejsce, które będzie spełniać Wasze oczekiwania.

Zagraniczny plener ślubny jest bardzo ciekawą propozycją, którą warto rozważyć i połączyć swoją podróż poślubną z sesją. Jest to niezapomniana przygoda, zasmakowanie nowych kultur oraz poznanie wielu ciekawych ludzi. Dodatkowe wspomnienia a przy okazji pamiątka w postaci zdjęć. Zachwycające widoki i sceneria będą idealnym tłem. Zapytaj swojego fotografa o taką możliwość i zobacz efekty jego pracy z takich wyjazdowych plenerów. Może czymś się zainspirujecie?

Sporo napisaliśmy o tym jak poznać i wybrać dobrego fotografa, a wiecie jak uniknąć błędnych decyzji?

Jesteśmy zwolennikami myślenia, że warto kierować się swoją intuicją. Jeśli więc od razu spodoba Wam się dany fotograf, to nie czekajcie długo, zanim Wasz termin będzie już zajęty.

Portfolio Was ujmuje? Opinie pozytywne? Cena adekwatna do jakości zdjęć?

Nie odwlekaj podjęcia decyzji do ostatniej chwili!

Błędem również może być zbytnie poddawanie się opiniom i radom innych ludzi. Znajomi mieli fotografa, którego gorąco polecają, jednak jego estetyka Wam nie odpowiada? Miej swoje oczekiwania i nie poddawaj się sugestiom innych. Każdy posiada inną wrażliwość i subtelność, tak więc i efekt pracy danego artysty będzie dla każdego czymś innym. Pamiętajcie, że to Wasz jedyny dzień i warto samodzielnie podejmować te ważne decyzje.

Dużo uwagi przywiązuje się do sukni ślubnej, dekoracji oraz innych elementów wesela, ale po latach te rzeczy będą nam się zacierały w pamięci. Fotografia zatrzymuje to wszystko na lata i oprócz własnych wspomnień pięknych chwil i atmosfery, jaka panowała, można będzie powrócić i przypomnieć sobie detale i ujrzeć raz jeszcze najlepszą wersje samych siebie w dniu ślubu.